EURODOC 2016

Około 30 europejskich i międzynarodowych producentów spotka się w Gdyni, na pierwszej sesji programu EURODOC 2016, dzięki wsparciu Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni (PFF). Podczas sesji, odbędzie się regionalny warsztat, oferujący grupie od 10 do 12 filmowców pełen udział w seminarium EURODOC.

Wybierzemy 12 dokumentalnych projektów polskich reżyserów i producentów, którzy będą mieli możliwość pracy nad developmentem swoich filmów z zagranicznym ekspertem – opiekunem, dedykowanym do pracy w tej grupie. Szkolenie obejmować będzie analizę projektów, ich spójności, ocenę scenariuszy i pozycjonowanie na rynku filmowym. Będzie także wyjątkową okazją do nawiązania kontaktów z europejskimi i międzynarodowymi producentami, biorącymi udział w EURODOC 2016.

Najważniejszym celem EURODOC jest rozwój projektu dokumentalnego przeznaczonego na międzynarodowy rynek. Sesja w Gdyni będzie poświęcona analizie scenariusza i strategii developmentowej, analizie spójności projektu.

W ciągu jednego tygodnia, w Gdyńskim Centrum Filmowym, zorganizowane będą dwie, ogólnodostępne dla widzów, projekcje filmów dokumentalnych, połączone z case studies ich produkcji i wyników dystrybucyjnych. Profesjonaliści z Trójmiasta i całej Polski są zaproszeni do udziału w tych pokazach i spotkania z uczestnikami Eurodoc oraz ekspertami zaproszonymi do udziału w sesji.

Zgłoszenia: Wypełnione i podpisane formularze rejestracyjne, wraz z załącznikami, muszą być odesłane do 11. stycznia 2016r. włącznie na adres: eurodoc@wanadoo.fr

Aplikacja (w języku angielskim, poniżej) musi zawierać:

- Synopsis & Treatment

- Budżet & Plan finansowania

- CV reżysera projektu, CV producenta & profil firmy *

- Wypełniony i podpisany formularz rejestracyjny *

- DVD lub link Vimeo wcześniejszego filmu reżysera projektu

* Aplikujący uczestnicy - reprezentanci instytucji filmowych (bez projektu), dołączają tylko załączniki oznaczone *

Profil uczestników:

- Producenci

- Dyrektorzy zarządzający firm produkcyjnych

- Kierownicy produkcji

- Reżyserzy

- Dyrektorzy instytucji finansujących produkcję filmów dokumentalnych

Koszt uczestnictwa:

Koszty pedagogiczne udziału w szkoleniu, jak i 70% kosztów zakwaterowania i wyżywienia, są pokryte dzięki wsparciu partnerów EURODOC 2016. Uczestnicy pokrywają tylko 30% tych kosztów oraz koszty podróży do Gdyni.

Kadra pedagogiczna EURODOC:

Heino Deckert, producent , Ma.Ja.De (Niemcy), lider grupy anglojęzycznej

Matthieu Belghitti, producnet, What’s Up Films (Francja), lider grupy francuskojęzycznej

Szef programowy: Anne-Marie Luccioni

Koordynator: Melina Chosson

Asystent: Sarah Marquina

EURODOC 2016

Aplikacja (w języku angielskim, poniżej) musi zawierać:

- Synopsis & Treatment

- Budżet & Plan finansowania