Zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki, dzięki której będziecie Państwo mogli odnależć potrzebne informacje.
 
W tym dziale możesz pobrać darmowe materiały, m.in. tapetę - nasze żółte balony mogą teraz ozdobić Twój pulpit - już wkrótce kolejne wersje.Pobierz wybrane materiały:

Tapeta z balonami PFF na pulpit

Plakat i ulotka Pomorskich Warsztatów Filmowych
Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni

Plac Grunwaldzki 2
81-372 Gdynia
tel. 58 621-15-09
biuro@festiwalgdynia.pl
www.fundacjafilmowa.plPomorska Fundacja Filmowa z siedzibą w Gdyni powstała w 2005 roku. Jej fundatorami są Samorząd Województwa Pomorskiego, Gmina Gdynia i Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Jako organizator i realizator Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (FPFF), Pomorska Fundacja Filmowa wspomaga rozwój wszystkich dziedzin sztuki filmowej i piśmiennictwa filmowego oraz pomaga w rozwoju artystycznym i zawodowym twórców filmowych. Corocznie w ramach organizowanego podczas FPFF Konkursu Głównego nagradzani są najznakomitsi przedstawiciele polskiej kinematografii.

W ramach działalności Fundacji prowadzone są także zajęcia edukacyjne z zakresu wiedzy o filmie i innych dziedzin sztuki oraz technik filmowych. W 2006 roku rozpoczęto organizację cyklu Pomorskich Warsztatów Filmowych, które organizowane są z myślą o osobach chcących zdobywać nową wiedzę i doświadczenie z zakresu produkcji filmowych. Uczestnicy zajęć uczą się pisać scenariusz i poznają w praktyce tajniki sztuki robienia zdjęć filmowych, pracy operatorów kamer oraz montażu filmu.

Pomorska Fundacja Filmowa jest również podmiotem czynnie zaangażowanym w realizację projektów międzynarodowych, których celem jest promocja polskich artystów poza granicami naszego kraju. Od 2006 roku organizuje Festiwal Filmu Polskiego w Dublinie, który cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko licznej obecnie Polonii zamieszkującej irlandzką stolicę, ale także wielu rdzennych mieszkańców wyspy zainteresowanych polską kulturą i jej twórcami.


DO GÓRY STRONY - kliknij Main page | News | About Foundation | Foundation's activity | Polish Film Festival in Gdyni | Pomeranian Film's Workshop | Download | Contact | Archive

All rights reserved. © 2005-2020 The Pomeranian Film Foundation.