Wydruk z serwisu www.fundacjafilmowa.pl - Pomorska Fundacja Filmowa - 2007 | E-mail: fundacja@festiwalgdynia.pl
 
Rozpoczynamy nabór na 4. Pomorskie Warsztaty Filmowe.
Chcesz umieć kręcić filmy?
Zgłoś się na 4. Pomorskie Warsztaty Filmowe!

Tylko do 4 marca 2008 roku czekamy na Wasze zgłoszenia!

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu, od pisania scenariusza poprzez pracę z zawodowym aktorem i zdjęcia, aż po montaż i postprodukcję. W trakcie warsztatów powstanie jeden film krótkometrażowy, wspólne dzieło wszystkich uczestników. Będzie on napisany, wyreżyserowany i zmontowany przez całą grupę szkoleniową. Pracami będą kierować znakomici fachowcy, praktycy kina. Swój udział w warsztatach dotychczas potwierdzili scenarzysta Grzegorz Łoszewski [m.in. “Wszyscy święci”, “Komornik”] , pisarz Paweł Huelle [m.in. “Weiser Dawidek”, “Mercedes-Benz”], reżyser Robert Gliński [m.in. “Wszystko co najważniejsze”, “Cześć Tereska”, “Benek”] oraz montażyści Milenia Fiedler [m.in. “Sauna”, “Fuks”, “Weiser”, “Katyń”], i Rafał Listopad [m.in. “Oda do radości”, “Statyści”, “Katyń”].

Jeżeli jesteś zainteresowana/ny uczestnictwem w 4. Pomorskich Warsztatach Filmowych wypełnij Wniosek Zgłoszeniowy.

Drugim warunkiem wzięcia udziału w naborze na warsztaty jest dołącznie do Wniosku Zgłoszeniowego, w formie plików, scenariusza/pomysłu na film krótkometrażowy [od 2 do 10 stron] oraz krótkiej biografii ze zdjęciem.

Dotychczasowe, własne prace twórcze - literackie, filmowe, fotograficzne lub plastyczne należy szczegółowo opisać, przygotować na płycie CD lub DVD i wysłać pocztą na adres Pomorskiej Fundacji Filmowej [81-389 Gdynia, ul. Armii Krajowej 24] z dopiskiem WARSZTATY [wszystkie pliki prosimy zapisywać w popularnych formatach tekstowych - DOC, PDF, TXT, filmowych - AVI, MPG, MOV i graficznych - JPG, TIFF, BMP].

UWAGA, przesłany scenariusz/pomysł na film krótkometrażowy może być podstawą do realizacji etiudy warsztatowej.

Na zgłoszenia i prace czekamy jedynie do 4 marca 2008 roku!

W naborze na 4. Pomorskie Warsztaty Filmowe może wziąć udział każdy, kto ma ukończone 18 lat i dobry pomysł na film oraz chce poświęcić trzy miesiące na pracę nad filmem krótkometrażowym. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń Komisja Selekcyjna wyłoni maksymalnie dwunastu uczestników, którzy zostaną zaproszeni na warsztaty.

Warsztaty odbędą się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni przy Al. Zwycięstwa 96/98, w trakcie pięciu sesji, w pięć weekendów, w okresie marca, kwietnia i maja 2008 roku. Pierwsze zajęcia planowane są na weekend 14, 15 i 16 marca.

Jednorazowa opłata pobierana na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej od osób zakwalifikowanych na warsztaty wynosi 300 zł.

Organizatorami 4. Pomorskich Warsztatów Filmowych są Pomorska Fundacja Filmowa i Centrum Kultury w Gdyni. Projekt jest wspierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kontakt z organizatorem: jurek.rados@festiwalgdynia.pl

Źródło:
Pomorska Fundacja Filmowa

 Pomorska Fundacja Filmowa © 2007