Wydruk z serwisu www.fundacjafilmowa.pl - Pomorska Fundacja Filmowa - 2007 | E-mail: fundacja@festiwalgdynia.pl
 
4. Pomorskie Warsztaty Filmowe.
Uczestnicy warsztatów biorą udział w każdym z etapów powstawania filmu, od pisania scenariusza poprzez pracę z zawodowym aktorem i zdjęcia, aż po montaż i postprodukcję. W trakcie warsztatów powstanie jeden film krótkometrażowy, wspólne dzieło wszystkich uczestników. Będzie on napisany, wyreżyserowany i zmontowany przez całą grupę szkoleniową. Pracami kierują znakomici fachowcy, praktycy kina: scenarzysta Grzegorz Łoszewski [m.in. “Wszyscy święci”, “Komornik”] , pisarz Paweł Huelle [m.in. “Weiser Dawidek”, “Mercedes-Benz”], reżyser Robert Gliński [m.in. “Wszystko co najważniejsze”, “Cześć Tereska”, “Benek”] oraz montażyści Milenia Fiedler [m.in. “Sauna”, “Fuks”, “Weiser”, “Katyń”], i Rafał Listopad [m.in. “Oda do radości”, “Statyści”, “Katyń”].

W poprzednich edycjach Pomorskich Warsztatów Filmowych czynny udział wzięli m.in.: Wojciech Marczewski, Ryszard Bugajski, Marcin Wrona, Sławomir Pultyn, Paweł Flis, Andrzej Tomczak, Marek Kuczyński oraz Paweł Sala.

Warsztaty odbywają się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni przy Al. Zwycięstwa 96/98, w trakcie pięciu sesji, w pięć weekendów, w okresie marca, kwietnia i maja 2008 roku.

Organizatorami 4. Pomorskich Warsztatów Filmowych są Pomorska Fundacja Filmowa i Centrum Kultury w Gdyni. Projekt jest wspierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kontakt z organizatorem: jurek.rados@festiwalgdynia.pl

Źródło:
Pomorska Fundacja Filmowa

 Pomorska Fundacja Filmowa © 2007