Wydruk z serwisu www.fundacjafilmowa.pl - Pomorska Fundacja Filmowa - 2007 | E-mail: fundacja@festiwalgdynia.pl
 
Trwają 7. Pomorskie Warsztaty Filmowe.
Uczestnicy 7. Pomorskich Warsztatów Filmowych biorą udział w każdym z etapów powstawania filmu, od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem zawodowej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i postprodukcję. W trakcie warsztatów powstanie jeden krótki, 10 minutowy film fabularny, wspólne dzieło wszystkich uczestników. Będzie on napisany, wyreżyserowany i zmontowany przez całą grupę szkoleniową.

Pracami kierują znakomici fachowcy, praktycy kina oraz uznani wykładowcy: scenarzysta Grzegorz Łoszewski [m.in. “Wszyscy święci”, “Komornik”, „Stygmatyczka”], pisarz Paweł Huelle [m.in. “Weiser Dawidek”, “Mercedes-Benz”], reżyser Wojciech Marczewski [m.in. “Dreszcze”, “Ucieczka z kina Wolność”, “Weiser”], kierownik produkcji Kamil Przełęcki [m.in. “Oda do radości”, “Statyści”, “Katyń”], operator obrazu Sławomir Pultyn [Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf] oraz montażyści Milenia Fiedler [m.in. “Sauna”, “Fuks”, “Weiser”, “Katyń”], i Rafał Listopad [m.in. “Oda do radości”, “Statyści”, “Katyń”].

Warsztaty odbywają się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni przy Al. Zwycięstwa 96/98, w trakcie sześciu sesji, w pięć weekendów, w okresie października, listopada i grudnia 2009 roku.

Organizatorami 7. Pomorskich Warsztatów Filmowych są Pomorska Fundacja Filmowa i Centrum Kultury w Gdyni. Projekt jest wspierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kontakt z organizatorem: Jurek Rados jurek.rados@festiwalgdynia.pl

Źródło:
Pomorska Fundacja Filmowa

 Pomorska Fundacja Filmowa © 2007