Dla mediów

KULTURA+SENIOR. Spędź aktywnie i filmowo czas w Gdyni

2021-08-09

Projekt skierowany do osób w wieku 60+, zamieszkujących aglomerację Trójmiasta.  Jego głównym założeniem jest aktywizacja kulturalna i społeczna tej grupy osób. W okresie od sierpnia do grudnia 2021 zapraszamy na około 60 BEZPŁATNYCH aktywności kulturalnych.

Zostań WOLONTARIUSZEM niezależnie od wieku

2021-08-07

Zainteresował cię nasz projekt?
Chcesz go współtworzyć?
Zostań WOLONTARIUSZEM niezależnie od wieku!

Lato na Patio. Poranki filmowe dla dzieci

2021-06-10

Cztery razy w tygodniu, w plenerze, przez całe lato! Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, a także grupy przedszkolne na bezpłatne poranki filmowe w ramach projektu „Lato na Patio” w Gdyńskim Centrum Filmowym. W przyjaznym miejscu, na powietrzu, dzieci będą mogły obejrzeć najlepsze polskie współczesne serie animowane.

Filmowe wakacje w Gdyńskim Centrum Filmowym. Ruszyły zapisy

2021-05-19

Cztery lipcowe terminy, oferta dla różnych grup wiekowych, zajęcia w formie tygodniowych półkolonii dla dzieci oraz warsztaty dla nastolatków – Gdyńskie Centrum Filmowe przygotowało ofertę na wakacje 2021 roku. Można już rezerwować miejsca.

Fundacja

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2021 – wystartował konkurs filmowy MORZE MNIE KRĘCI

2021-05-04

10 000 zł na produkcję filmu o gospodarce morskiej, trzydniowe warsztaty w Gdyńskiej Szkole Filmowej, wsparcie eksperckie i techniczne.

Praktykuj w kulturze!

2021-02-15

Aplikuj na praktyki w Gdyńskim Centrum Filmowym lub Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni. Na zgłoszenia czekamy do 22 kutego.

Gdyńskie spotkanie urodzinowe on-line

2021-02-05

Zapraszamy - wirtualnie. W dniu 95. urodzin Gdyni o kulturze w naszym mieście i perspektywach jej rozwoju opowiedzą Prezydent Wojciech Szczurek oraz Przewodnicząca Rady Miasta, Joanna Zielińska. Spotkanie on-line z przedstawicielami gdyńskich instytucji będzie transmitowane z Gdyńskiego Centrum Filmowego i dostępne dla widzów na żywo w mediach społecznościowych. O tym, jak się mieszka, tworzy i pracuje w Gdyni, opowiedzą gdynianie: artystka Marta Frej, edukatorka sportowa Agnieszka Gruszka, fotografik Kacper Kowalski oraz Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Konferencje prasowe. Konkurs Główny 45.FPFF

2020-12-21

Podczas 45. FPFF na żywo rozmawialiśmy z twórcami filmów z Konkursu Głównego. Wszystkie ze spotkań, które prowadzili Katarzyna Borowiecka i Łukasz Maciejewski można zobaczyć pod poniższymi linkami:

Młoda Gala 45. FPFF. Laureaci

2020-12-11

Znamy już werdykt Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych oraz laureatów wyróżnień przyznanych przez Jury Filmów Mikrobudżetowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas Młodej Gali w piątek, 11 grudnia 2020 roku ogłoszono także zdobywców tegorocznych nagród pozaregulaminowych.

Znamy Laureatów XIII Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY

2020-11-27

Już za nami emocje związane z rozdaniem nagród tegorocznego XIII Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY. Przedstawiamy oficjalny werdykt Jury.

Fundacja

Jak one to robią? Rozmowy o zawodach filmowych

2020-10-20

Zapraszamy do obejrzenia rozmów z polskimi twórczyniami filmowymi, poświęconych ich zawodowym specjalnościom: reżyserii, produkcji, kostiumografii i innym. Cykl odpowiada między innymi na pytania: Na czym polega ich fach? Gdzie można się go nauczyć? Jakich wymaga umiejętności i cech charakteru? Jak zdobyć niezbędny warsztat? Jak wpływa na działanie złożonej machiny, jaką jest produkcja filmu? Swoim praktycznym doświadczeniem, w tym refleksjami o pandemii, która pokrzyżowała plany wielu filmowców, a także o nowych projektach filmowych, przy których aktualnie pracują, podzieliły się zaproszone do rozmowy profesjonalistki.  Pierwszą bohaterką cyklu „Jak one to robią?” jest scenarzystka i reżyserka, Kinga Dębska. Serca widzów zdobyła filmem „Moje córki krowy” w 2015 roku, a trzy lata później poruszyła opowieścią pod tytułem „Zabawa zabawa”, w której podjęła temat alkoholizmu kobiet. Właśnie pracuje nad nowym filmem, zatytułowanym „Zupa Nic”, którego premiera planowana jest na pierwszą połowę 2021 roku.

Wirtualne Albatrosy. Werdykt

2020-09-30

Siedmioro bardzo młodych filmowców zostało nagrodzonych i wyróżnionych w pierwszej edycji Konkursu Filmów Uczniowskich „Wirtualne Albatrosy”. W finale rywalizowały nadesłane przez młodzież z całej Polski 23 krótkie produkcje: animacje i filmy aktorskie, fabuły i dokumenty. Wszystkie można oglądać na kanale Gdyńskiego Centrum Filmowego na YouTube.

Fundacja

Wirtualne lekcje o filmie. Nauczycielu, zapisz swoją klasę!

2020-09-24

O animacji, o nurtach i gatunkach współczesnego kina, a także o wybranych filmach polskich mistrzów – uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz liceów mogą skorzystać z bezpłatnych zdalnych lekcji dostępnych on line w ramach projektu „Nowa Przestrzeń Kina. Filmowa edukacja i kultura w sieci”. Realizuje go Pomorska Fundacja Filmowa we współpracy z Gdyńskim Centrum Filmowym i Gdyńską Szkołą Filmową.

Fundacja

#5latRazem. Gdyńskie Centrum Filmowe ma urodziny!

2020-09-21

W niedzielę, 13 września 2020 roku, mija dokładnie pięć lat od momentu, kiedy po raz pierwszy miłośnicy filmu mogli wybrać się wybrać na seans do Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Charakterystyczny biały budynek przy Placu Grunwaldzkim w sercu Gdyni dla wielu osób stał się ulubionymi miejscem spotkań wokół filmu, i nie tylko. W najbliższy weekend kinomani mogą kupić urodzinowy karnet do Kina Studyjnego GCF, podzielić się swoimi wrażeniami związanymi z kinem, a także wziąć udział w wydarzeniach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.