Kultura+Senior

POZNAJ NASZYCH WOLONTARIUSZY!

ANNA SZKUDLAREK

O MNIE
Lubię ludzi, a moją pasją jest film i joga.
NAJLEPSZE W WOLONTARIACIE JEST?
Świadomość, że pomagamy innym i nie chcemy nic w zamian, co może choć trochę czyni ten świat lepszym, a nam, wolontariuszom daje radość i satysfakcję.

OLENA GRUCA

O MNIE
Moja mama była Kaszubką, pojechała za mężem do Gniezna, reszta rodziny już tam została ale ja po studiach przyjechałam do Gdańska, potem do Gdyni. Od kilku lat mieszkam nad morzem i tym samym spełniłam marzenie, z powodu którego przyjechałam kiedyś do Trójmiasta. Mam dwóch synów, jestem z nich bardzo dumna. Obaj są informatykami tak ja jak kiedyś. Teraz już nie pracuję ale nadal staram się być aktywna. Gram w brydża, praktykuję jogę, lubię góry, jazdę na nartach, dużo czytam. Jestem zmarzlakiem więc w zimie czasem zasypiam :).
NAJLEPSZE W WOLONTARIACIE JEST?
Spotykanie ciekawych ludzi, a wszyscy są tacy są i pomoc w realizowaniu ich planów, a nawet marzeń.

WANDA MARZEC

O MNIE
Do Gdyni wróciłam w 2010 roku. Uczęszczam na wykłady i zajęcia sportowe do CAS. Pracuję jako wolontariusz w Muzeum Emigracji. W kręgu mojego zainteresowania jest i była turystyka piesza, obecnie to wędrówki piesze po Gdyni i okolicach oraz czytanie książek.
NAJLEPSZE W WOLONTARIACIE JEST?
Pomaganie, a to jest wartością samą w sobie.

ELŻBIETA RUDZKA

O MNIE
„Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę” – Paulo Coelho
NAJLEPSZE W WOLONTARIACIE JEST?
Wzajemne obdarowywanie.

IWONA CHOJNACKA

O MNIE
Pomimo emerytury nadal jestem czynnym nauczycielem. Wolontariat to moje drugie życie. Od 8 lat organizuję SLOT Pomorze, działam w Domu Filmowym. Kultura + Senior to po prostu kolejny krok.
NAJLEPSZE W WOLONTARIACIE JEST?
Wolontariat to relacje, poznawanie wspaniałych ludzi, tworzenie czegoś nowego, spełnianie marzeń. To możliwość kreowania rzeczywistości w jakiej chce się żyć. Myślę, że wolontariat przywraca wiarę w ludzką serdeczność i bezinteresowność. W tym bardzo skomercjonalizowanym świecie daje nadzieję, miłość, bliskość i szeroko pojęte człowieczeństwo.

ŁUKASZ ŁOBODZIŃSKI

O MNIE
Miłośnik trekkingu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Od kilkunastu lat związany z teatrem i kinem. Pracuje na planach zdjęciowych filmów, seriali, reklam i kampanii społecznych.
NAJLEPSZE W WOLONTARIACIE JEST?
Najlepsze w wolontariacie jest czynienie dobra. A gdy tworzysz to dobro z innymi to już pełnia szczęścia!

WŁADYSŁAWA ANDRZEJEWSKA-KESSLER

O MNIE
Trójmieszczka, wolna zawodowo i duchowo. Pozytywnie zakręcona w działania: kultury i sztuki, muzyczne, sportowe, dobroczynne. Współpracuje od lat między innymi z: Muzeum Emigracji w Gdyni, Centrum Nauki Experyment, ECS Gdańsk i co roku WOŚP. Żyję z przekonaniem, że jak nie dziś to jutro na pewno będzie dobry dzień.
NAJLEPSZE W WOLONTARIACIE JEST?
Wynikiem dzielenia jest mnożenie.

IWONA ARODŹ

O MNIE
Jestem osobą otwartą, towarzyską. Lubię spędzać czas aktywnie, ciągle w ruchu! Gdy mogę, to pomogę.
NAJLEPSZE W WOLONTARIACIE JEST?
Dzielenie się swoim czasem z innymi.

JOANNA DOMECKA

O MNIE
Jestem szczęściarą, która dotarła do “jesieni życia” i pragnę żeby to była jesień pełna kolorów. Aby tak było, potrzebna jest aktywność, kontakt z ludźmi nowe wyzwania, nowe emocje. Myślę, że wolontariat pomoże mi zrealizować to pragnienie.
NAJLEPSZE W WOLONTARIACIE JEST?
Wolontariat jest motywacją do działania i daje nadzieję na lepszy świat.

MARZENNA SZCZYGIELSKA

O MNIE
Interesuję się literaturą, teatrem i filmem. Jestem miłośniczką psów.
NAJLEPSZE W WOLONTARIACIE JEST?
Wychodzenie naprzeciw drugiemu człowiekowi, zwłaszcza w czasach kiedy ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.


JANINA SYNAK

O MNIE
Prowadzę aktywny tryb życia, jeżdżę na rowerze, morsuję. Ćwiczę zumbę, tańce latynoskie, pilates i jogę. Kończyłam AWFiS w Gdańsku. Ruch jest mi potrzebny i niezbędny do życia. Kolejną pasją jest muzyka. Od wielu lat śpiewam w chórze.
NAJLEPSZE W WOLONTARIACIE JEST?
Możliwość poznania i integracji z innymi osobami. Wymieniamy się doświadczeniami, wzajemnie inspirujemy. Rozwijamy nowe kompetencje, podnosimy poziom wiedzy i umiejętności w wyżej wymienionym obszarze. Ważne jest zaangażowanie swojego wolnego czasu dla innych. Mam satysfakcję z wykonywanej pracy i okazywanego uznania.


NINA SAWICKA

RENATA ŚWIĄTEK

RYSZARD KWITNIEWSKI

Nasz ekspert komputerowy 🙂


KAROLINA KORZEKWA

SŁAWOMIR PULTYN

IZABELA SZAMAŁEK

ILONA CZERWIŃSKA

MARTA SZAMAŁEK

JAKUB GAFFKE

Kontakt

telefonicznie:
Izabela Szamałek
(pon.-pt., godz. 9-16)
668 909 157