Jury XIV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY i Nagroda Publiczności

Jury XIV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY

Znamy Jurorów XIV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY, którzy wyłonią zwycięzców spośród ponad 50 nadesłanych filmów.

Przewodniczącym Jury został Jerzy Rados – zastępca Dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Reżyser, scenarzysta, fotograf. Twórca idei Rodzinnego Albumu Polaków, autor krótkich filmów „Kronika FPFF” i wideoklipów. Pomysłodawca i realizator kolejnych edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych.

Wśród jurorów tegorocznej edycji Przeglądu ALBATROSY znaleźli się również:

Elżbieta Benkowska – absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, a także reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej i Szkole Wajdy. Dzięki swojemu filmowi dyplomowemu „Olena” otrzymała szereg nagród, w tym nominacje do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych podczas 66. MFF w Cannes.

Agata Minowska – ukończyła Wiedzę o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Kontynuowała naukę na Wydziale Reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej. „Jestem tutaj” jest jej filmem dyplomowym.

Sławomir Witek – absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Obecnie operator obrazu i reżyser krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Autor zdjęć do „Oleny” Elżbiety Benkowskiej i „Matki” Łukasza Ostalskiego, reżyser i scenarzystą filmu „Prawdziwy miód”. Zrealizował także film dokumentalny „Siedmiu mężczyzn w różnym wieku”.

Jury przyznaje statuetki „Albatrosa” oraz nagrody pieniężne za:

• najlepszy krótki film fabularny
  • najlepszy film dokumentalny
  • najlepszą krótką formę filmową (film animowany bądź eksperymentalny).

Filmy o szczególnych walorach będą pretendowały do nagrody specjalnej Jury – akredytacji na 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

Jury zastrzega sobie prawo do nieprzyznania nagród, w którejś z kategorii. Decyzja Jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

W ramach Przeglądu Albatrosów przyznana zostanie również Nagroda Publiczności:

• głosować w Konkursie Nagroda Publiczności może każdy internauta
  • głosowanie odbywa się od 23 września do 24 października godz. 23:59
  • zwycięzca, którego film otrzyma najwięcej głosów zdobędzie nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 PLN
  • zwycięzca zostanie ogłoszony podczas Gali wręczenia nagród XIV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY

Zobacz zgłoszone filmy! (kliknij)

Zagłosuj! (kliknij)

Regulamin Nagrody Publiczności (kliknij)

Organizatorem konkursu jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni przy współpracy Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
Projekt otrzymał dofinansowanie Gminy Miasta Gdyni oraz Fundacji PZU.