powrót

Przegląd Albatrosy 2022

Już za nami emocje związane z rozdaniem nagród tegorocznego XV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY. Przedstawiamy oficjalny werdykt Jury:

Jury XV Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy 2022 w składzie:
Jerzy Rados – Przewodniczący
Elżbieta Benkowska
Agata Minowska
Sławomir Witek
przyznało następujące nagrody:

  • Albatros 2022 za najlepszy krótki film animowany otrzymuje Antonina Szwarc-Bereżecka z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu za film „Zielony most”
  • Albatros 2022 za najlepszy krótki film dokumentalny otrzymuje Barbara Żurowicz z Sopockiego Ogniska Plastycznego za film „Kto ty jesteś? czyli krótka historia o fartuszku, brokacie i tożsamości”
  • Albatros 2022 za najlepszy krótki film fabularny otrzymują Filip Opoka, Agnieszka Wójcik i Michał Żyszkiewicz z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie za film „Uciekajmy”

Wyróżnienia:

  • Wyróżnienie dla Łucji Obrębskiej, Weroniki Ziółkowskiej, Martyny Charczyńskiej, Wiktora Marcinkowskiego z Państwowego Liceum Szkół Plastycznych im. Magdaleny Abakanowicz w Gdyni za umiejętne opowiadanie obrazem filmowym  w kinie gatunkowym „Nereida”
  • Wyróżnienie dla Piotra Kaźmierczaka z Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu za film animowany „Kołyska”
  • Wyróżnienie dla Michała Kotwicy za film animowany „Cena”
  • Wyróżnienie dla Dominika Nikla za zdjęcia do filmu fabularnego „Mój krytyk” w reż. Julki Polaczek z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej
  • Wyróżnienie dla Wiktorii Krzemińskiej z Technikum nr 2 w Gdańsku za film dokumentalny „Granica”

Nagroda Specjalna Jury dla Krzysztofa Jakoniuka z Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gedanense z Gdańska za film fabularny „Plaga. Uśmiech czyni wolnym”

Gratulujemy wszystkim finalistom, dziękujemy za udział w projekcie wszystkim uczniom i ich nauczycielom. Widzimy, że bacznie obserwujecie świat, że porusza Was obecna sytuacja, że chcecie się podzielić z widzem Waszymi zainteresowaniami, radościami, ale też lękami. Dziękujemy Wam za tę odwagę i otwartość.

Gratulujemy Wam pomysłów i zaangażowania oraz zapraszamy do zgłaszania filmów w przyszłym roku. Szykujemy dla Was wiele niespodzianek!

Dziękujemy Miastu Gdynia za wsparcie finansowe projektu.


Kontakt


Projekt XV Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY jest dofinansowany ze środków Miasta Gdyni.