KINOFERIE 2024 – warsztaty na planie filmowym

Ferie w mieście na filmowo? Tylko w Gdyńskim Centrum Filmowym! Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza młodych, kreatywnych, twórczych pasjonatów filmowania na bardzo filmowe warsztaty dla młodzieży. Trwają zapisy!

KINOFERIE – warsztaty na planie filmowym

I termin: 29.01 – 2.02.2024
wiek uczestników: 13-14 lat (7-8 klasa)

II termin: 5.02 – 9.02.2024
wiek uczestników: 11-12 lat (5-6 klasa)

czas trwania: 5 dni

liczba godzin: 5 h dziennie/ łącznie 25 godzin warsztatowych

max. liczba uczestników: 12

Warsztaty na planie filmowym to zajęcia teoretyczno-praktyczne, których efektem będzie powstanie krótkiej etiudy fabularnej. Pod profesjonalnym okiem Kryspina Pluty i Pauliny Pohl z Domu Filmowego warsztatowicze spróbują swoich sił w roli reżysera, operatora kamery, aktora, dźwiękowca itd. – staną się prawdziwą ekipą filmową.

Uczestnicy wspólnie stworzą koncepcję, napiszą scenariusz, przygotują scenografię i kostiumy, a następnie nakręcą sceny, które zmontują w film. Na zakończenie warsztatów w Sali kinowej Gdyńskiego Centrum Filmowego odbędzie się uroczysta premiera!

koszt uczestnictwa: 1050 zł

zapisy: polkolonie@gcf.org.pl lub 58 621 15 09

W ramach opłaty organizator zapewnia: ubezpieczenie NNW, obiad, karnet do kina studyjnego GCF, materiały dydaktyczne.

Warsztaty zgłoszone do Kuratorium Oświaty w Gdańsku

Ferie w GCF-ie to prawdopodobnie najlepiej nakręcone ferie w mieście. Zapraszamy do zapisów!

Zakupu sprzętu i wyposażenia do realizacji zajęć edukacyjnych dokonano dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Kultury 2023 przyznanemu dla projektu „Nowoczesna przestrzeń – inwestycja w przyszłość. Rozwój zaplecza technologicznego Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni”.