Filmowe Myśli. Kino lekcje

Appki, internet i krytyka filmowa - czy każdy może być krytykiem? (warsztat krytyki filmowej z wykorzystaniem telefonów)

04-10-2021, 10:00 Influencer. W pogoni za lajkami reż. Liza Mandelup

Dzisiaj każdy z nas może być krytykiem filmowym – dzielimy się opiniami, wystawiamy gwiazdki, polecamy i odradzamy. Dajemy łapkę w górę, łapkę w dół. Mamy opinie, dyskutujemy… i robimy to w social mediach. Jak appki w naszych telefonach mogą nam w tym pomóc? Zamiast dużo o tym opowiadać spróbujmy przejść do działania i stworzyć szybką wideo-recenzję. Zajęcia przyjmą formę dyskusji i warsztatu.


Prowadzący

Kaja Klimek

Edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach i serialach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na Uniwersytetach Warszawskim i Gdańskim, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej i całą resztą świata w internecie. Prowadzi program Seriale w TVN Fabuła oraz Warsztat Filmowy w Red Carpet TV. W internecie działa jako Kajutex.