powrót

Gala Albatrosy 2020

Już za nami emocje związane z rozdaniem nagród tegorocznego XIII Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich ALBATROSY. Przedstawiamy oficjalny werdykt Jury:
Jury XIII Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy 2020 w składzie:
Jerzy Rados – Przewodniczący
Elżbieta Benkowska
Urszula Morga
Sławomir Witek
przyznało następujące nagrody:

 1. Albatros 2020 za najlepszy krótki film fabularny otrzymuje reżyserka filmu „Kher/ Dom” Kalina Gawrysiak z V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze
 2. Albatros 2020 za najlepszy krótki film dokumentalny otrzymują ex eqo: reżyser filmu „Co widzisz?” Marek Ścibior z Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów w Gdyni i reżyserka filmu „Łukasz” Maja Górska z Zespołu Szkół nr 8 z Bydgoszczy
 3. Albatros 2020 za najlepszą krótką formę filmową otrzymuje reżyserka filmu „Upiór” i „Egzekucja pamięci” Gabi Bania z Liceum Filmowego w Warszawie.
 4. Nagroda Specjalna Jury dla reżysera filmu „Puk Puk”, „Nocna Zmiana” i „Sprzątacz” Miłosza Karskiego z 99. Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie za niezwykle sprawne mierzenie się z kinem gatunkowym.

Wyróżnienia:

 1. Dla Szymona Pawletko z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni za film „Człowiek rozsądny”.
 2. Dla Oskara Sawickiego z Liceum Filmowego w Warszawie za film „Nasz nietypowy letni dzień”
 3. Dla Marcela Pawluka z I Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie za rolę w filmie „Oddech”, którego był reżyserem i scenarzystą.
 4. Dla Gracjana Jeschke z I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku za filmyЖыве Беларусь – Niech żyje Białoruś” i „Forma relaksacji”.
 5. Dla Marka Ścibiora  z Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów za zdjęcia do filmu „Co widzisz?”
 6. Dla Wiktorii Krzemińskiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Gdańsku za film „Społeczność”
 7. Dla Urszuli Taraszki  z Liceum Plastycznego w Poznaniu za film „Nie uciekaj”.
 8. Dla Anny Walczak z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi za film „OIO”.

Gratulujemy wszystkim finalistom, dziękujemy za udział w projekcie wszystkim uczniom i ich nauczycielom. Cieszymy się, że mimo czasów pandemii realizowaliście Wasze pasje i kręciliście filmy. Widzimy, że bacznie obserwujecie świat, że porusza Was obecna sytuacja, że chcecie się podzielić z widzem Waszymi zainteresowaniami, radościami, ale też lękami. Dziękujemy Wam za tę odwagę i otwartość.
                                                        LINK DO GALI
Gratulujemy Wam pomysłów i zaangażowania oraz zapraszamy do zgłaszania filmów w przyszłym roku. Szykujemy dla Was wiele niespodzianek!

 

ZDJĘCIA Z GALI