Gdyńska Szkoła Filmowa

Gdyńska Szkoła Filmowa jest pierwszą i jedyną w Polsce Północnej niekomercyjną placówką kształcącą na Wydziale Reżyserii. Powstała w styczniu 2010 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdyni – Wojciecha Szczurka, Leszka Kopcia – Dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Roberta Glińskiego – reżysera i scenarzysty oraz Jerzego Radosa – pomysłodawcy i realizatora Pomorskich Warsztatów Filmowych.

Gdyńska Szkoła Filmowa jest nowoczesnym projektem edukacyjnym, inspirowanym programami nauczania zawodów filmowych, popularnymi wśród systemów edukacji filmowej w USA, Wielkiej Brytanii, Danii i Norwegii. Misją oraz podstawowym celem jej działalności jest rzetelne, solidne i profesjonalne wykształcenie świadomych zawodu reżysera przyszłych twórców filmów fabularnych i dokumentalnych. Nauczanie przedmiotów kierunkowych opiera się na zajęciach praktycznych. Niezbędne wykłady teoretyczne stanowią punkt wyjścia do szeregu ćwiczeń, prób warsztatowych oraz realizacji scen i etiud filmowych. Zajęcia w niewielkich grupach umożliwiają indywidualną pracę oraz bezpośredni, merytoryczny kontakt z wykładowcą. Każdy student Gdyńskiej Szkoły Filmowej realizuje dwa krótkie filmy: fabularny i dokumentalny.

Głównym mecenasem szkoły jest Miasto Gdynia. Organizatorem GSF jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni – producent Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz realizator Pomorskich Warsztatów Filmowych.

Więcej informacji: www.gsf.pl

Kontakt

Plac Grunwaldzki 2
81-372 Gdynia

+48 58 688 87 91