WAKACYJNA AKADEMIA FILMOWA

Młodzieży! Spędzacie lato w mieście? Nie macie pomysłu na spędzenie wolnego czasu w lipcu? Pomorska Fundacja Filmowa zaprasza Was do udziału w Wakacyjnej Akademii Filmowej w GCF-ie.

WARSZTATY DOBRZE NAKRĘCONE Z DOMEM FILMOWYM (12-14 lat)

Kreatywne warsztaty filmowe – 5 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Tworzenie krótkiego filmu fabularnego: od koncepcji, pracy na planie filmowej, do premiery na dużym ekranie. Pisanie scenariusza, plan zdjęciowy, zadania aktorskie, elementy montażu. Wszystko pod okiem Pauliny i Kryspina –  zaprzyjaźnionych instruktorów z Domu Filmowego. Na zakończenie uroczysta premiera stworzonego filmu w sali kinowej Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Zapraszamy na dwa turnusy:

I TERMIN: 3-7 LIPCA 2023
II TERMIN: 17-21 LIPCA 2023
25 godzin warsztatowych

Miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe, Pl. Grunwaldzki 2
Koszt: 990 zł

WARSZTATY DOKUMENTU FILMOWEGO DLA NASTOLATKÓW (15-18 lat)

Tygodniowe warsztaty prostej formy dokumentalnej. Uczestnicy i uczestniczki przejdą w praktyce cały proces realizacji: od pomysłu, przez realizację zdjęć, po montaż.

Zajęcia trwają od poniedziałku do soboty włącznie, łącznie przez trzydzieści godzin.

Grupa wspólnie stworzy jeden film prezentujący wybrany temat związany z lokalizacją przy ulicy Gołębiej w Gdyni – w miejscu, gdzie miasto spotyka się z portem, a ludzie sztuki pracują po sąsiedzku z firmami branży morskiej.Właśnie tam odbędą się zajęcia w ramach kursu, w tym praktyczne zadania na planie filmowym.

Prowadząca: Agata Minowska – reżyserka filmowa, absolwentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat związana z KAZstudio, producentem filmów animowanych. Agata Minowska pochodzi z Gdyni. Ukończyła Wiedzę o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Kontynuowała naukę na wydziale Reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Jestem tutaj – jej pierwszy film dyplomowym miał swoje projekcje na wielu festiwalach w Polsce i na świecie, otrzymał nagrodę podczas 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za Najodważniejsze spojrzenie, a także wyróżnienie podczas 18. FestiwaluFilmowego Opolskie Lamy. Studia Magisterskie ukończyła na Wydziale Reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w 2022 roku z dyplomem dokumentalnym Bazyl i kobieta. Od 2021 roku reżyseruje serial animowany w technice stop motion dla najmłodszych Bobaski i Miś.

KURS DOKUMENTU FILMOWEGO jest częścią szerszego projektu, którego partnerem jest Pomorska Fundacja Filmowa, o nazwie WAKACYJNY PORT KULTURY. Kryje się pod nią cykl warsztatowo-edukacyjny zaplanowany na lipiec i sierpień 2023 w Gdyni, a realizowany przez Fundację Trefl, która na co dzień przy ulicy Gołębiej 9 rozwija Gdyńskie Centrum Animacji. Realizację WAKACYJNEGO PORTU KULTURY dofinansowało Miasto Gdynia. Szczegóły na www.wakacyjnyportkultury.pl.

TERMIN: 10-15 LIPCA 2023
30 godzin warsztatowych

Miejsce: Gdyńskie Centrum Animacji ul. Gołębia 9 oraz Gdyńskie Centrum Filmowe, Pl. Grunwaldzki 2
Koszt: 590 zł

Zapewniamy opiekę profesjonalnej kadry, ubezpieczenie, obiad i niezapomniane wspomnienia z tworzenia różnych form filmowych.

Jeśli interesujesz się kinem albo chciałoby uczestniczyć w pracy nad filmem na planie filmowym to koniecznie zapisz się na nasze warsztaty.

Szczegółowe informacje oraz zapisy: polkolonie@gcf.org.pl, tel. 58 621 15 09