Dofinansowanie ze środków Funduszu Promocji Kultury

Z radością informujemy, że Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Promocji Kultury na projekt pn. „Nowoczesna przestrzeń – inwestycja w przyszłość. Rozwój zaplecza technologicznego Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni”.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w kwocie 80.000 zł.

„Nowoczesna przestrzeń – inwestycja w przyszłość. Rozwój zaplecza technologicznego Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni” to projekt mający na celu wzmocnienie Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni w obszarze prowadzenia działalności edukacyjnej.

W ramach projektu zakupiono sprzęt, który pozwoli na znaczne rozbudowanie oferty kulturalnej i edukacyjnej instytucji. Dzięki dofinansowaniu studio filmowe zostało wyposażone w najnowszy sprzęt do greenboxa, zestaw sprzętu fotograficznego, sprzęt do dubbingu, a także zakupiono tablety i oprogramowanie niezbędne do realizacji animacji poklatkowej.