Zostań WOLONTARIUSZEM niezależnie od wieku

KULTURA + SENIOR to projekt skierowany do osób w wieku 60+. Głównym założeniem projektu jest aktywizacja kulturalna i społeczna tej grupy osób. W okresie od sierpnia do grudnia 2021 planujemy zorganizować około 60 BEZPŁATNYCH aktywności kulturalnych. Głównym założeniem projektu jest edukacja filmowa i filmoterapia, ale jest to punkt wyjścia do zachęcania osób starszych także do innych, niefilmowych, aktywności.

Zainteresował cię nasz projekt?
Chcesz go współtworzyć?
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!

Jeśli jesteś:

otwarty, komunikatywny, lubisz rozmawiać i poznawać nowych ludzi

i/lub

cierpliwy, zorganizowany, lubisz dzielić się swoją wiedzą

i/lub

skrupulatny, dokładny i posiadasz podstawową znajomość obsługi komputera

Zostań WOLONTARIUSZEM niezależnie od wieku.
Wystarczy kilka godzin w miesiącu!
Spędzisz czas w miłej atmosferze i zyskasz:

⁃ współtworzenie ciekawego projektu kulturalnego
⁃ możliwość spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach
⁃ rozwojowe szkolenia
⁃ wejściówki na wydarzenia kulturalne

⁃ zaświadczenie o odbytym wolontariacie

Przyjdź,
zadzwoń lub
zapisz się!

Spotkanie informacyjne:

I termin – 19.08.2021 godz. 12:00
II termin – 26.08.2021 godz. 12:00
Gdyńskie Centrum Filmowe, I piętro przy sali Warszawa, Plac Grunwaldzki 2

Izabela Szamałek : 668 909 157 (pn. – pt. 10:00-16.00)
info@fundacjafilmowa.pl

Możesz się również zgłosić wypełniając formularz KLIKNIJ

CO WARTO WIEDZIEĆ?

Czy wiek wolontariusza ma znaczenie?

Do działań wolontariatu poszukujemy osób pełnoletnich (ukończone 18 lat), jednak górna granica wieku nie ma znaczenia. W szczególności zapraszamy do współpracy osoby w wieku 60+.

Czy uda się połączyć pracę zawodową z wolontariatem?

Działania w ramach wolontariatu można zrealizować w różnych porach dniach, zarówno w dni robocze, jak i weekendy.

Z jak dużym wyprzedzeniem trzeba zadeklarować dyspozycyjność do działań w ramach wolontariatu?

Regułą będzie planowanie działań z miesięcznym wyprzedzeniem, jednak będzie możliwość dłuższej deklaracji dyspozycyjności lub w wyjątkowych wypadkach krótszej.

Czy działania w ramach projektu wiążą się ze ścisłą współpracą z seniorami?

Większość działań jest związania z kontaktem z osobami z grupy wiekowej 60+, jednak są też inne, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu z seniorami, a również realizują cele projektu.

Czy wszystkie działania w ramach wolontariatu wymagają fizycznej obecności w siedzibie Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni?

W ramach wolontariatu zaplanowano działania w kilku miejscach w Gdyni, w różnych dzielnicach i planowane będą z uwzględnieniem mobilności wolontariusza.

Czy w ramach wolontariatu istnieje możliwość zaliczenia praktyk studenckich?

Niestety nie przewidujemy takiej możliwości w ramach realizacji tego projektu. Zapraszamy do kontaktu z biurem Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni w celu sprawdzenia takiej możliwości przy innych projektach.

Czy działania w ramach wolontariatu będą powtarzalne czy istnieje możliwość sprawdzenia się w kilku rodzajach aktywności?

Plan pracy wolontariusza będzie układany indywidualnie, w zależności od dostępności, a także preferencji uczestnika. Zaplanowaliśmy działania w trzech działach i nie ma wymogu wybrania jednego z nich. Działania można łączyć.

Czy w ramach wolontariatu trzeba się zdeklarować na cały okres trwania projektu tj. w terminie sierpień-listopad?

Plan pracy wolontariusza będzie układany indywidualnie, w zależności od zadeklarowanej dostępności uczestnika, z miesięcznym wyprzedzeniem. Formalnym wymogiem jest deklaracja ok 6-10 godzin pracy w miesiącu.

Czy na wolontariat mogą się zgłosić osoby z niepełnosprawnością?

Na wolontariat mogę się zgłosić osoby, które nie wymagają wsparcia w codziennych czynnościach i są w stanie samodzielnie wykonać zadeklarowane działania. Siedziba Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni przystosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Czy z wolontariuszami podpisane zostaną porozumienia o wolontariacie i czy uczestnicy wolontariatu będą objęci ubezpieczeniem NNW?

Tak, z każdym wolontariuszem Organizator podpisze porozumienie. Wolontariuszy obejmiemy także ubezpieczeniem.

Projekt jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.